Inefficient Farm, Glenwood, Washington

Greenhouse grown · Glenwood, Washington

Fresh produce,
grown close.

Small-scale greenhouse produce harvested for local shops, restaurants, and kitchens throughout the Gorge.

Harvest update Mini cucumbers available now Tomatoes expected September Thursday route delivery

2026 wholesale availability

What we’re growing

Bulk produce may be ordered by the pound. Listed packs are suggested case quantities, and selection varies with each harvest.

Available now

Mini cucumbers

Expected September

Greenhouse tomatoes

Enroza + Pink Wonder

Pink greenhouse slicer

Full-size pink fruit with smooth, balanced flavor.

10 lb flat$1.50/lb · $15/flat

Margold

Bicolor specialty slicer

Yellow-red bicolor with an heirloom-style appearance.

10 lb flat$2.00/lb · $20/flat

Mai Tai

Red cocktail tomato

Firm, sweet, cocktail-size fruit.

5 lb flat$2.00/lb · $10/flat

Sungold

Golden cherry tomato

Golden-orange and exceptionally sweet.

6 × 12 oz clamshells$2 each · $12/case

Sakura

Red cherry tomato

Bright red, sweet, with a firm texture.

6 × 12 oz clamshells$2 each · $12/case

Sunpeach

Pink cherry tomato

Sweet pink cherry with mild acidity.

6 × 12 oz clamshells$2 each · $12/case

Later in the season

Specialty eggplants, sweet and hot peppers, and okra may join the harvest list.

Small farmBig flavor

From our greenhouse

Picked with the route in mind.

We grow in Glenwood and keep the path from greenhouse to customer short. That means crisper cucumbers, tomatoes harvested for flavor, and honest communication about what is ready each week.

Ordering & delivery

Let’s get produce
on your shelves.

Text or call 509-250-6152
01

Order deadlineWednesday by 6:00 PM

02

DeliveryThursday scheduled route

03

Flexible quantitiesTrial quantities available; cherry cases may mix varieties.

04

Route pricingListed prices include scheduled route delivery.